Apartament Rynek w Tyliczu

Wczasy dla seniorów

Wyjątkowo interesującą i godną uwagi propozycją na wyjazd wakacyjny czy choćby weekendowy jest Miłomłyn. To niewielkie miasto znajdujące się w województwie warmińsko-mazurskim (niedaleko Ostródy), nad Kanałem Elbląskim, w którego granicach znajduje się Jezioro Ilińskie jest prawdziwym rajem dla osób pragnących spokojnego wypoczynku wśród bardzo malowniczych mazurskich krajobrazów.

Choć Miłomłyn już w XIV wieku posiadał prawa miejskie, utracił je w roku 1945 z powodu dużych zniszczeń dokonanych w czasie drugiej wojny światowej. Ponownie prawa miejskie przyznano miejscowości dopiero w roku 1998.


Choć w czasie wojny Miłomłyn uległ zniszczeniu niemal w 90 proc., ocalało kilka bardzo cennych i ciekawych zabytków, które koniecznie należy poznać. Pierwszym z nich jest przepiękny neogotycki kościół św. Bartłomieja wybudowany na przełomie XIX/XX wieku. Przy kościele znajduje się XIV-wieczna dzwonnica będąca pozostałością po wcześniejszej świątyni (gotycki kościół rozebrano w połowie XIX wieku). We wnętrzu można obejrzeć ambonę z 1715 roku, barokowy ołtarz główny, liczne zabytkowe obrazy i rzeźby. Spacerując po Miłomłynie dostrzeżemy jeszcze pozostałości po XVI-wiecznych murach miejskich. Na uwagę zasługują zabytkowe kaplice.

Jedna z nich mieści się przy ulicy Twardej, jest to kaplica ewangelicka wzniesiona w XIX wieku, druga zaś jest neogotycką kaplicą cmentarną wzniesioną początkiem XX wieku. Kolejnym zabytkiem jest znajdujący się przy śluzie Miłomłyn dawny folwark z XIX wieku.

Ponadto w miejscowości znajdują się domy z XVIII i XIX wieku. Znajdziemy je przy ulicach Rynkowej, Kościelnej i Twardej.

Miłomłyn dzięki swojemu położeniu gwarantuje wspaniały wypoczynek, mniej czy bardziej aktywny, na łonie natury. Malownicze lasy rozciągające się nieopodal miasta są doskonałym miejscem zarówno do spacerów, wycieczek rowerowych czy popularnego obecnie Nordic Walking. Na obrzeżach miejscowosci znajduje się Hotel Miłomłyn Zdrój Mazury oferujący m.in. weekend spa, wczasy odchudząjace czy turnusy rehabilitacyjne. Obiekt organizuje także Nordic Walking Miłomłyn Cup.

W stosownej porze lasy te obfitują w grzyby, zatem zapaleni grzybiarze, na pewno nie będą narzekać na puste koszyki. Z kolei Kanał Elbląski to wymarzone miejsce dla wędkarzy, którzy mogą złowić tu wspaniałe okazy takich gatunków ryb jak sandacz, szczupak czy węgorz.OFERTA SPECJALNA KWATER

KRYNICA-ZDRÓJ Krystyna i Jan Miejski KRYNICA-ZDRÓJ TYLICZ POKOJE KRYNICA-ZDRÓJ Kwatery w Tylicz- wysoki standard Willa Orlik Tylicz - kwatera na czasie DW ISKRA KRYNICA APARTAMENT RYNEK W TYLICZU

Polecane obiekty


Copyright (c) 2003-2018 Noclegi - kwatery Tylicz / Krynica-Zdrój. Noclegi Krynica. Wszystkie prawa zastrzeżone.


JESIEŃ - najładniejsze trasy widokowe w Tylicza i Krynicy-Zdroju

Sanktuarium w Tyliczu