Apartament Rynek w Tyliczu

Tylicz

Noclegi w Tyliczu

Tylicz to wspaniale usytuowane miasteczko do wypoczynku dla pełnej rodziny. Przepiękne położenie i spokój.  Kiedy po szaleństwach na stoku nadejdzie chwila na odetchnięcie, miejscowość ugości odwiedzających pięknymi i tanimi kwaterami. W  Tyliczu jest przeszło 800 w miarę tanich pozycji noclegowych i dodatkowo wiele ofert o profilu agroturystycznym. Zapraszamy do Tylicza

Panorama Tylicza

Witamy gorąco w Tyliczu. Miejscowość wyobraża autonomiczny pas geograficzny ziemi sądeckiej innej w krajobrazach, klimacie od dolin Popradu dodatkowo Dunajca. Tylicz wyobraża sobą konfiguracja prawidłowego prostokąta w niewielkiej dolinie położonej na wysokości 574 - 610 m. npm. spośród wszystkich stron otoczonej szczytami gór malowniczo planujących się jakby w tajemniczą królewską koronę, otwartą ku wschodowi.
W gorącej stronie koronę wyrabia apogeum Dużego Bereącia (894 m. npm. )#), bliżej Tylicza Gilotyna ze zboczem "Łaski", wyżej Kamienisty Horb (826 m. npm. )#). Na zachód podniesienie Olbrzymie (817 m. npm. )#) spośród Kogutówkami, Sychłą i Bradowcem (770 m. npm. )#), Północną domenę korony tworzą, Huzary (865 m npm. )#), czasami na mapach świadczone - Czerteż, Jaworynki i Szwarcowa (795 m. npm. )#). Północno - wschodnią część wyrabia cała seria Łan (742 m. npm. )#), na boku koło granicy państwowej ze Słowacją Dzielec (792 m. npm. )#), a nad nim wyłania się Lackowa (987 m. npm. )#). Bliżej wsi Muszynka na polach Beskidu, Beskid (683 m. npm. )#) i Polanka (728 m. npm. )#). W kotlinie tylickiej od wschodniej strony decyduje ciek Muszynka, mająca własne źródła na Przełęczy Tylickiej "to własne Żródło Popradu" a Mochnaczka płynąca od północy, na rejonie Tylicza łączy się spośród pomniejszymi potokami, spośród Mrokowca, i Dzielca, wpada aż do Muszynki. W późniejszym ruchu Muszynki w południowo - zachodniej stronie Tylicza, zasilają ją potoki Zimne dodatkowo Pusta. Na mocy Tylicz, aż po Przełęcz Tylicką, idzie europejski agenda wód, jaki przekłada zlewiska Bałtyku od morza czarnego. Atutem krajoznawczym miejscowości znajdują systemy leśne: Jasnego Bereścia, Doliny Borsuczej, Zimnego, Pustej, Szalonego, Bradowca, Szwarcowej i Dzielca.

Wieś, dawniej miasto Tylicz położony jest w południowo - wschodniej części Polski, w rozległych górach Karpatach, na pograniczu dwóch pasm Beskidu Sądeckiego i Niskiego, województwie Małopolskim powiecie nowosądeckim na północny wschód od Nowego Sącza (37), w Gminie Uzdrowiskowej Krynica (6 km.), i siedem kilometrów od Przełęczy Tylickiej, (granicy ze Słowacją).

 

 

MAPA TYLICZA

Mapa Tylicza


Odległość wyznaczana jest z punktu do punktu w linii prostej.

Banica [~ 8 km]
Czyrna [~ 9 km]
Dubne [~ 10 km]
Hańczowa [~ 17 km]
Izby [~ 7 km]
Jastrzębik [~ 12 km]
Krynica-Zdrój [~ 8 km]
Krzyżówka [~ 12 km]
Mochnaczka Niżna [~ 5 km]
Mochnaczka Wyżna [~ 7 km]
Muszyna [~ 15 km]
Muszynka [~ 7 km]
Powroźnik [~ 9 km]
Wojkowa [~ 6 km]
Złockie [~ 15 km]

 Atrakcje KrynicyOFERTA SPECJALNA KWATER

KRYNICA-ZDRÓJ Krystyna i Jan Miejski KRYNICA-ZDRÓJ TYLICZ POKOJE KRYNICA-ZDRÓJ Kwatery w Tylicz- wysoki standard Willa Orlik Tylicz - kwatera na czasie DW ISKRA KRYNICA APARTAMENT RYNEK W TYLICZU

Polecane obiekty


Copyright (c) 2003-2018 Noclegi - kwatery Tylicz / Krynica-Zdrój. Noclegi Krynica. Wszystkie prawa zastrzeżone.


JESIEŃ - najładniejsze trasy widokowe w Tylicza i Krynicy-Zdroju

Sanktuarium w Tyliczu