Apartament Rynek w Tyliczu

Pogoda w Tyliczu

Tylicz – dom narciarzy i pieszych turystów

Tylicz jest niewielką wsią, jednakże dzięki swojemu położeniu ma potencjał turystyczny. Znajduje się w województwie małopolskim, niedaleko granicy ze Słowacją, między Beskidem Sądeckim a Beskidem Niskim. Niezależnie od pogody w Tyliczu, zimą i latem, można tutaj aktywnie spędzać wolny czas.

Walory naturalne Tylicza

Tylicz położony jest w wyjątkowo malowniczej okolicy. Łączy w sobie zarówno naturalne krajobrazy nizinne i górskie, jak i niepowtarzalny charakter zabytków.

Latem, każdy, kto kocha wędrówki, z pewnością chętnie wybierze się by przemierzać pieszy, rowerowy, czy konny szlak turystyczny. Pobliskie stadniny koni pozwalają na jeszcze lepszą integrację z przyrodą, są więc chętnie odwiedzane przez turystów. W czasie takiej wycieczki można odpocząć w leśnej głuszy od szarej, miejskiej codzienności, przyjrzeć się z bliska życiu kóz i owiec, a także spróbować miejscowych owoców lasu.

Zimą natomiast Tylicz przekształca się w cel podróży narciarzy. Przygotowano bowiem wiele stoków i tras narciarskich, dzięki czemu nie brakuje chętnych do aktywnego wypoczynku w tym właśnie miejscu. Tylicz znajduje się w nowoczesnym regionie Polski doskonale przygotowanym dla narciarzy zarówno tych początkujących, jak i profesjonalistów.

Zabytki

Ten, kto zatęskni za cywilizacją, również znajdzie tu coś dla siebie. Przy rynku w Tyliczu można podziwiać drewniany kościół parafialny pod wezwaniem świętego Piotra i Pawła. Został wzniesiony w roku 1612. Posiada wieżyczkę w stylu barokowym. Wewnątrz kościoła znajdują się trzy rokokowe ołtarze, organy z okresu baroku, a także wiele innych cennych zabytków. Podziwiać można także murowaną dzwonnicę z 1803 roku. Kościół wygląda najbardziej urokliwie, kiedy panuje zimowa pogoda w Tyliczu.

Istotnym zabytkiem sakralnym w tej okolicy jest także cerkiew świętych Kosmy i Damiana. Chociaż istniała już w XVI wieku, obecny kształt zyskała wraz z przebudową w 1780, który był konieczny po pożarze. Nietypowym elementem cerkwi są dwie kaplice położone po obydwu jej stronach. W 1938 roku namalowano polichromię, którą można zobaczyć do dziś.

Tylicz jest miejscem uniwersalnym. Obfituje w bogactwa naturalne i zabytki sprzed wielu setek lat. Powód do częstych powrotów znajdą w nim zarówno wielbiciele pieszych wycieczek, jak i narciarze.OFERTA SPECJALNA KWATER

KRYNICA-ZDRÓJ Krystyna i Jan Miejski KRYNICA-ZDRÓJ TYLICZ POKOJE KRYNICA-ZDRÓJ Kwatery w Tylicz- wysoki standard Willa Orlik Tylicz - kwatera na czasie DW ISKRA KRYNICA APARTAMENT RYNEK W TYLICZU

Polecane obiekty


Copyright (c) 2003-2018 Noclegi - kwatery Tylicz / Krynica-Zdrój. Noclegi Krynica. Wszystkie prawa zastrzeżone.


JESIEŃ - najładniejsze trasy widokowe w Tylicza i Krynicy-Zdroju

Sanktuarium w Tyliczu