Apartament Rynek w Tyliczu

Atrakcje Tylicza i okolic

Tor gokartowy w Tyliczu

zaprasza wszystkich pasjonatów motoryzacji na emocjonujące przejazdy gokartami zarówno w sezonie letnim jak i w zimowym.


Jazda na naszym torze to wspaniała forma spędzania wolnego czasu, zapewniamy profesjonalną obsługę i świetną zabawę. Więcej informacji www.tortylicz.pl

Tylicz wspaniała wioska letniskowa

- 7 km od Krynicy-Zdroju. Liczy obecnie blisko 2200 mieszk. Kierując się w stronę Muszynki dotrzemy do przejścia granicznego polsko-słowackiego na przełęczy Tylickiej.

W XIII w. Ornawa, 1363 r. lokowane pod nazwą Miastko, od 1612 r. Tylicz. Dzięki położeniu na szlaku handlowym otrzymał mury obronne, prostokątny rynek i prawa miejskie, które utracił przed I wojną światową.

 Tylicz to wiele zabytków. Drewniany kościół parafialny św. Piotra i Pawła z 1612 r. Kaplica cmentarna z 1833 r. I nowo wybudowany kościół pod wezwaniem N.M.Panny

W Tyliczu znajduje się wiele prywatnych stoków narciarskich z wyciągami. Jest ich około 20 w różnych częściach Tylicza

Zimowe atrakcje dla Gości w Tyliczu

Tylicz, jest miejscowością otoczoną górami. Beskid Sądecki składa się z trzech pasm górskich: Radziejowej, Jaworzyny, oraz Dubnego. Tu, w iście alpejskiej scenerii odnajdują Państwo liczne stoki narciarskie i szlaki spacerowe, a przede wszystkim- niezapomniane krajobrazy o każdej porze roku.

Okres zimowy już jest.  Tylicz to  miejsce na aktywny wypoczynek . O każdej porze roku atrakcje naszej miejscowości  nie pozwolą  się nudzić ani dzieciom ani dorosłym. Główne atuty Tylicza to zdrowe górskie  powietrze, zapierające dech w piersiach krajobrazy wspaniałe lecznicze wody. To również świetne miejsce na wyciszenie i relaks.

Jak można spędzić czas w Tyliczu zimą?


- narciarstwo zjazdowe to sport, który ma wielu zwolenników i właśnie tutaj można się wyszaleć. Wyciągi większe, dobrze oświetlone i naśnieżone  z trasami o różnym stopniu trudności dla zaawansowanych a dla początkujących wyciągi mniejsze ale równie atrakcyjne.
- narciarstwo biegowe to dyscyplina zimowa, która przeżywa reaktywację na naszym terenie. Co raz więcej biegaczy można zobaczyć  szusujących po dzikich  łąkach i lasach a także na profesjonalnych oznaczonych trasach biegowych.
- sanki, ślizgi, jabłka do zjeżdżania  to sprzęt, który można wszędzie zabrać ze sobą i zjechać z każdej górki , których u nas dostatek.  Ogromna radość nie tylko dla dzieci.
- kulig, ognisko, biesiadna kapela to coś co w Tyliczu cieszy się ogromnym zainteresowaniem gości 
- spacery w piękne, słoneczne dni kiedy mróz szczypie w oczy, śnieg skrzypi pod butami a drzewa pięknie oszronione  zachwycają  swoim widokiem to chwile, które dostarczają wiele pozytywnych emocji i na długo zapadają w pamięci.
- Tylicz nigdy się nie znudzi, ale dla szczególnie wymagających wizyta w Krynicy – Zdroju czy w Muszynie może dodatkowo urozmaicić pobyt w naszej miejscowości.

Wypożyczalnie nart:


Wypożyczalnia w Tyliczu przy ul. Konf. Barskich 2a
Wypożyczalnia nart biegowych w Tyliczu przy ul. Wolności 

Gdzie na narty: (stoki)

MASTER-SKI

Z. Szlendak i B.Miejski. Ul:Pulaskiego 11a
33-383 Tylicz
Tel 504 23 93 97

ATOMIK 

ul. Kazimierza Wielkiego 50
telefon: 018 473 13 33

ELJAR 
ul. Konfederatów Barskich 28 
telefon: 502 320 400 lub 504 048 509

HOLICA 
ul. B-pa Tylickiego 19
telefon: 018 471 13 72

POD ŁANEM
ul. Kazimierza Wielkiego 30a
telefon: (0-18) 473 1167

STACJA NARCIARSKA TYLICZ
ul. Boczna 4 
telefon: (018) 471-13-56 

SZWARCOWA GÓRA
ul. B-pa Tylickiego 
telefon: 0-18 471 13 11 


FARMA LaMa
Ekologiczne gospodarstwo agroturystyczne. Hodowane są tu owce, kozy, krowy i konie.
Możliwość jazdy konnej dla początkujących i zaawansowanych jeźdzców. Ogniska, przejażdżki bryczką i wozem konnym, a w zimie saniami. Stadnina koni Farma LAMA

 

 Atrakcja - Mofety Tylicz

Można w tym wypadku mówić o ciekawej osobliwości przyrodniczej i to właśnie w Tyliczu - została odkryta największa mofeta.

Kręgi- każdy o średnicy ok. jednego metra  i głębokości też około jednego metra - posiadają bardzo dużą ilość bulgotek i dychawek(około 50). Ciekawostką jest to , iż smak wody mineralnej z każdego kęgu jest różny .  Mofety zostały otoczone kręgami w latach 50 w celu pozyskiwania dwutlenku węgla przy hodowli glonów służących jako pokarm dla zwierząt (oficjalnie) - nieoficjalnie - próba skumulowania białka na potrzeby stworzenia jedzenia dla kosmonautów. W najbliższym otoczeniu można jeszcze zaobserwować "tarasy - donice " w którch to hodowano algi. Całe przedsięwzięcie było objęte tajemnicą , dlatego po zakończeniu badań mofetę zasypano.

więcej informacji na www.odkryjtylicz.pl/

 

Wody mineralne – występujące tu szczawy były od setek lat znane miejscowej ludności, jednak dopiero w roku 1836 zostały opisane przez geologa – L. Zejsznera. W latach 90’ XX wieku utworzono specjalny obszar górniczy „Tylicz”, a spółka Multico uzyskała koncesję na eksploatację tutejszych wód mineralnych na skalę światową. Źródła i wycieki wód mineralnych oraz objawy ekshalacji CO2 zgrupowane są w dolinach potoków Muszynka, Bradowiec i Syhowny. Trwale ujęte jest tylko źródło na lewym brzegu Muszynki - poniżej zabytkowej cerkwi znajduje się park z zadaszonym źródłem szczawy wodorowęglanowo- wapniowo- żelazistej cenionym przez mieszkańców. Kilka innych obudowano prowizorycznie (m. in. 2 na trasie Ścieżki Edukacyjno – Przyrodniczej „Na Rakowsku”).

BASEN w Tyliczu

Osada Turystyczna "Domki w lesie"
ul. Wolności 1, Tylicz
tel. + 48 512 121 500
Osada Turystyczna "Domki w Lesie" zaprasza na basen w Tyliczu

 

Baza kwater tyliczu

Atrakcje Krynicy

 

Restauracje w Tyliczu Wyciągi SKI w TyliczuOFERTA SPECJALNA KWATER

KRYNICA-ZDRÓJ Krystyna i Jan Miejski KRYNICA-ZDRÓJ TYLICZ POKOJE KRYNICA-ZDRÓJ Kwatery w Tylicz- wysoki standard Willa Orlik Tylicz - kwatera na czasie DW ISKRA KRYNICA APARTAMENT RYNEK W TYLICZU

Polecane obiekty


Copyright (c) 2003-2018 Noclegi - kwatery Tylicz / Krynica-Zdrój. Noclegi Krynica. Wszystkie prawa zastrzeżone.


JESIEŃ - najładniejsze trasy widokowe w Tylicza i Krynicy-Zdroju

Sanktuarium w Tyliczu